S T A N D A R T S
     B A H A R ... P A R K E ...I n t .. C o .  
home | company | product | agent | form | contact
USE BELOW LINKS TO REACH DETAILS
Abouth Sport Department
Superwood system
Ornek salonlar
Universal standartlar
Care - Card

SPOR SALONLARI

SUPERWOOD SYSTEM
 

DIN iÇiN İSTENEN ŞARTLAR


1. Zorlama düşüklüğü yada emicilik şoku - Bu, vuruşlarda zeminin emicilik yeterliliğini ölçer. Katı bir beton taban referans noktası olarak kullanılır. Bu testte uygun olabilecek en az sonuç spor zemini için % 53 zorlama düşüklüğüdür. Aerobik zeminler için daha yüksek force reduction gerekmektedir.

2. Standard Deformasyon yada esneklik - Bu ölçüm zeminin sapmasını ölçer. Minimum kabul edilebilir score 2.3 milimetredir

3. Deformasyon Kontrol - Bu test bozulmuş yüzeyin kontrol edilebilir yeterliliğini ölçer. Bunun için en yüksek ölçülebilecek test sonucu spor alanı için % 15 dir. Bu demektir ki % 15 ten fazla vuruı deformesi , vuruş noktasından 500 milimetreye kadar yayılabilir.

4. Ball Rebound - Bu topun zıplayabilmesi için uygun yüzeyin sağlanabilirlik yeterliliğini ölçer. Bu testte en düşük olabilecek sonuç % 90 . Bu demektir ki ; zemin, topu en az % 90 yükseklikte zıplatmalıdır.

5. Behavior Under Rolling Load - Bu yüzeyin, yuvarlanan ağırlıklara ve diğer portatif donanımlara dayanıklılık yeterliğini ölçer. Bu testi geçebilmek için, spor zemini üzerinden 1500 n (337 lbs.) ağırlığında bir silindir makinesinin geçirilmesi ve zeminin hiçbir hasar görmemesi gerekmektedir. Bu ağır silindir spor zeminin üzerinden 300 kere yuvarlanmalıdır. Testten sonra yüzeydeki parçaların durumları test edilir. Eğer hiç bir parçası zarar görmediyse yüzey sınavı geçer.

 6. Kayganlık Durumu - Bu sahadaki oyuncuların, yüzey üzerinde kaymaya karşı yüzeyin dayanıklılığını ölçer. Kısacası DIN sertifikalı bir yer kaymayan zemin sağlamalıdır. Özellikle oyuncunun kayıp düşmemesi ve kontrolünü kaybetmemesi için gereklidir.

BAHAR PARKE WEB SERVICE
Adress: Rıhtım Cad. Reşitefendi Sok No : 41/1 Kadiköy,34714, ISTANBUL, TURKEY
Tel : + 90 216 330 8304 Fax : + 90 216 330 8306
webaddress: www.baharparke.com
E-mailaddress: [email protected]

Designed By Uygur Bilgisayar
www.uygur.com.tr

  
BAHAR® PARKE WEB SERVICE